Вчені створили революційну гарнітуру доповненої реальності
1 min read

Вчені створили революційну гарнітуру доповненої реальності

Дослідники Стенфордського університету в інноваційній галузі просторових обчислень створили революційну гарнітуру доповненої реальності, яка виглядає як звичайні окуляри. Ця модель не створєю незручностей навідміну від інших систем доповненої реальності і її можна легко носити цілий день.  

Гордон Ветцштайн, доцент кафедри електротехніки, в інтерв’ю журналу Nature розповів, що нова гарнітура виглядає для оточуючих, як повсякденна пара окулярів. Лише користувач може бачити 3D-зображення. Хоча зараз це лише прототип, в майбутньому новий винахід якісно трансформує ігрові та освітянські сегменти. 

Новий винахід вперше задовольнив усі інженерні вимоги до подібних пристроїв. Якщо раніше гарнітури були незручними чи з поганим зображенням, яке викликало візуальну втому та нудоту. То зараз з’явилася система з компактним форм-фактором та якісним 3D-зображенням.

Чим відрізняється нова система

Щоб досягти успіху, дослідники поєднали голографічні зображення зі штучним інтелектом та створили нові підходи у використанні нанофотонних пристроїв

Методи відображення зображень доповненої реальності часто вимагають використання складних оптичних систем. У цих системах користувач фактично не бачить реальний світ через лінзи гарнітури. Натомість камери, встановлені на зовнішній частині гарнітури, знімають світ у режимі реального часу та поєднують ці зображення з комп’ютерними зображеннями. Отримане змішане зображення потім проектується на око користувача стереоскопічно. 

Зазвичай такі системи громіздкі та мають певні обмеження, що спотворюють сприйняття реальності. Докторант Стенфордської лабораторії комп’ютерної обробки зображень Суйон Чой повідомив, що завдяки штучному інтелекту усі ці обмеження вдалося подолати. В новій технології використали не традиційні стереоскопічні підходи, а голографію. За допомогою штучного інтелекту вдалося налаштувати якісне візуальне зображення. Потім, використовуючи досягнення в нанофотоніці та технології хвилеводного відображення, дослідники змогли спроектувати голограми на лінзи окулярів. І для цього не потрібно було використовувати громіздку оптику. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *