Індія вкладає $1,24 млрд у створення національного суперкомп’ютера та розвиток ШІ
1 min read

Індія вкладає $1,24 млрд у створення національного суперкомп’ютера та розвиток ШІ

Уряд Індії оголосив про затвердження амбіційної програми розвитку національної інфраструктури штучного інтелекту, виділивши велику суму в розмірі $1,24 млрд.

Згідно з повідомленням ресурсу The Register, ця програма спрямована на створення потужного суверенного суперкомп’ютера для вирішення складних завдань та обробки великих мовних моделей (LLM).

Одним із ключових проєктів цієї ініціативи є створення суперкомп’ютера, який включатиме принаймні 10 тисяч прискорювачів на базі GPU.

Цей комплекс буде створюватися на базі державно-приватного партнерства і стане частиною обчислювальної інфраструктури IndiaAI Compute Capacity.

Додатковою складовою програми є створення IndiaAI Innovation Centre, який буде займатися розробкою та впровадженням базових ШІ-моделей, з особливою увагою до LMM та моделей, специфічних для різних галузей.

Загальна мета цієї ініціативи – стимулювати технологічну незалежність та демократизувати переваги ШІ у всіх сферах суспільства. Передбачається, що ШІ стане ключовою силою цифрової економіки країни.

Додатково, Індія розробляє власні процесори з архітектурою RISC-V для використання у серверному обладнанні, що підсилює стратегічний підхід країни до розвитку інноваційних технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *