США відкрили перше спеціалізоване підприємство для масового випуску квантових комп’ютерів компанії IonQ
1 min read

США відкрили перше спеціалізоване підприємство для масового випуску квантових комп’ютерів компанії IonQ

У передмісті Сіетла, США, відбулося історичне відкриття – перше спеціалізоване підприємство для масового випуску квантових комп’ютерів, завдяки компанії IonQ. Це відзначилося урочистим відкриттям у присутності делегації від влади штату Вашингтон.

Квантові комп’ютери IonQ, які виглядають як звичайні серверні стійки, здобули велику увагу серед потенційних замовників, включаючи найбільші компанії США, Пентагон та навіть швейцарську компанію QuantumBasel.

Будівництво цього унікального заводу було оголошено трохи більше року тому. Зараз підприємство розгортається на площі 9000 м², включаючи складальні цехи, квантовий ЦОД з хмарним доступом, дослідницькі центри та науковий кампус.

Компанія IonQ вже здатна виробляти та постачати замовникам квантові системи Forte на 35 алгоритмічних кубітах (AQ). У майбутньому планується розпочати виробництво систем Tempo на 64 AQ. Очікується, що ці системи будуть продуктивнішими на порядок, в порівнянні зі звичайними класичними комп’ютерами.

Серед потенційних замовників – такі великі компанії, як Hyundai Motor Company, Airbus, GE Research, а також військові організації та компанії з Швейцарії. Це відбувається на фоні того, що провідні хмарні платформи вже надають доступ до квантових платформ IonQ, включаючи сервіс Amazon Braket.

Квантова платформа IonQ, яка базується на кубітах з іонів, керованих лазерами, відрізняється тим, що не вимагає кріогенного охолодження, що робить її більш зручною та менш витратною.

Хоча це перше спеціалізоване підприємство для масового випуску квантових комп’ютерів, інші можуть відкритися у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *