Представлено флешку Ovrdrive USB з можливістю самознищення
1 min read

Представлено флешку Ovrdrive USB з можливістю самознищення

Розробник Райан Уокер з Interrupt Labs на платформі Crowd Supply запустив кампанію зі збору коштів на запуск серійного виробництва незвичайного USB-накопичувача під назвою Ovrdrive USB. Головна особливість пристрою полягає в наявності механізму фізичного самознищення, за активації якого чип пам’яті розігрівається до температури вище 100 ºС.

Про це повідомляє tomshardware.

За замовчуванням Ovrdrive USB не зашифрований, тому його можна спокійно використовувати у країнах, де шифрування заборонено на законодавчому рівні. Носій також має додатковий ступінь захисту фізично. Щоб флешка нормально визначилася при підключенні до комп’ютера, її потрібно тричі швидко встромити в порт USB. Якщо ці маніпуляції не зробити, то носій визначатиметься некоректно, як би він був пошкоджений.

Цікаво, що розробники планували реалізувати функцію самознищення Ovrdrive при спробі його неправильного підключення. Проте організувати серійне виробництво таких пристроїв виявилося скрутно, тому від цієї ідеї довелося відмовитись. Проте, Вокер залишив недоторканим у кінцевому продукті механізм самознищення. Він передбачає підвищення напруги, що подається на плату, через що вона розігрівається до приблизно 100 ºС. Відзначається, що температури може бути недостатньо для знищення чипа пам’яті, але користувачі мають можливість виправити це, допрацювавши пристрій самостійно. При цьому розробники не мають наміру постачати з пристроєм будь-які небезпечні з’єднання.

У першій версії для активації накопичувач необхідно було помацати вологими пальцями, тобто користувачеві фактично доводилося б облизувати пальці, щоб почати взаємодію з Ovrdrive USB. Розробники заявляють, що новинка орієнтована на журналістів, дослідників та інших людей, які потребують додаткового захисту інформації. На час проведення кампанії зі збору коштів на випуск Ovrdrive USB придбати пристрій можна за $69 у США, а за доставку за межі країни доведеться доплатити $12.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *