У США заборонили роботизовані дзвінки з голосом, згенерованим ШІ
1 min read

У США заборонили роботизовані дзвінки з голосом, згенерованим ШІ

Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) США оголосила незаконним використання згенерованих штучним інтелектом голосів у роботизованих дзвінках. Нова постанова відомства дозволить прокурорам штатів вживати відповідних заходів щодо людей, які використовують технологію клонування голосу за допомогою генеративних нейромереж.

Про це повідомляє TheVerge.

В ухвалі FCC сказано, що згенеровані за допомогою ШІ голоси тепер вважаються «штучними або записаними заздалегідь голосами» відповідно до Закону про захист споживачів послуг телефонного зв’язку. Це означає, що ті, хто телефонує, більше не зможуть залучити згенеровані голоси при здійсненні неекстрених дзвінків або без попередньої згоди споживачів. Згаданий закон включає низку заборон на використання різних методів автоматичного обдзвону. Цікаво, що заборона на використання «штучного або заздалегідь записаного голосу» для поширення повідомлень у законі була і раніше, але не було чіткої вказівки на те, що до цієї категорії належать голоси, клоновані за допомогою ШІ.

«Зловмисники використовують голоси, згенеровані штучним інтелектом, для здійснення небажаних роботизованих дзвінків, щоб вимагати гроші у людей, наслідувати знаменитостей та дезінформувати виборців. Тепер генеральні прокурори штатів мають нові інструменти для боротьби з цим шахрайством і забезпечення захисту громадськості від шахрайства та дезінформації», — заявила голова FCC Джесіка Розенворсель.

Прокурори штатів і раніше могли карати шахраїв, які використовують роботизовані дзвінки для обману громадян. Тепер вони зможуть притягати їх до відповідальності лише на підставі використання голосу, клонованого за допомогою ШІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *