У США занепокоєні обсягами споживання електроенергії криптомайнерами
1 min read

У США занепокоєні обсягами споживання електроенергії криптомайнерами

Американська влада санкціонувала програму з вивчення споживання електроенергії майнерами криптовалют — її буде реалізовано в «екстренному» порядку. Управління енергетичної інформації (EIA) при міністерстві енергетики США протягом півроку збере та проаналізує дані про використання енергоресурсів країни компаніями, які займаються видобутком криптовалют.

Про це повідомляє The Register.

У EIA виправдали терміновий характер дорученої відомству роботи перебоями в теплопостачанні, імовірно пов’язаними зі зростанням вартості біткоїна, який, у свою чергу, став стимулом до активізації майнінгу. Ситуація посилюється різким похолоданням у країні, через яку підскочив попит на електроенергію.

Біткоїн та деякі інші криптовалюти працюють за моделлю Proof-of-Work — вона описує процес перевірки транзакцій, їх додавання до блокчейну та виплату винагороди майнерам. Майнінгове обладнання зайняте вирішенням складних математичних завдань, і воно відрізняється високим енергоспоживанням. У 2022 році мережа Ethereum, друга за ринковою капіталізацією після біткоїну, перейшла на більш економічну модель Proof-of-Stake.

За оцінкою компанії Digiconimist, яка вже багато років відслідковує споживання електроенергії мережею біткоїна, зараз блокчейн споживає близько 138 ТВт·год на рік – рекорд був поставлений у першій половині 2022 року на позначці 205 ТВт·год на рік. Одна транзакція в мережі потребує близько 762,89 кВт·год. — середньому американському домогосподарству цього вистачило б на 26,15 днів. За такого високого споживання електроенергії виробляється багато тепла, отже, для охолодження використовується до абсурдного багато води — 12 023 л на транзакцію. А вся мережа біткоїна на рік споживає стільки ж води, як і Швейцарія. Споживання електрики біткоїном зростає і падає разом із цінами на найбільшу криптовалюту. Минулого року вона переважно дорожчала, а отже, ставала більш ненажерливою.

Наступного тижня EIA розпочне опитування 82 компаній, які займаються майнінгом у США – вони зобов’язані будуть надати детальну інформацію про своє енергоспоживання, у тому числі розкрити, скільки електрики виробляється спеціально для них. У відомстві запевнили ресурс The Register, що в рамках дослідницького проєкту не передбачено вжиття будь-яких адміністративних заходів — поки що йдеться лише про збір інформації. Фахівці управління планують скласти базову картину про майнерів та їх енергоспоживання; кількісно визначити, наскільки коливається енергоспоживання таких компаній; визначити джерела енергії та регіони, де сконцентровано майнінг.

За оцінками EIA, на видобуток криптовалюти припадає від 0,6 до 2,3% всього споживання енергії в США. Мандат відомства на дослідження майнінгової галузі спливає 31 липня 2024 року. За підсумками найближчих шести місяців прийматиметься рішення, чи отримає агентство фінансування на подальші збирання та обробку даних такого роду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *